Valná hromada TJ Tatran Litovel schválila nové stanovy


Valná hromada TJ Tatran Litovel schválila nové stanovy
Valná hromada, která se konala 16.12.2015 jednomyslně schválila nově připravené stanovy tělovýchovné jednoty. Hlavní změny jsou představeny uvnitř článku.

Dle občanského zákoníku platného od 1.1.2014 je TJ Tatran Litovel právnické osoba typu spolek. Stanovy tak mění název našeho spolku na "TJ Tatran Litovel, z.s." (z.s. znamená zapsaný spolek, tak jak to vyžaduje OZ).

Další změnou, kterou opět vyžaduje OZ je vznik kontrolního orgánu v našem případě tříčlenné Kontrolní komise.

Na další organizační struktuře nové stanovy nic nemění, ačkoliv jsou značně přepracovány aby odpovídaly novému OZ. Upřesněn je snad jen navíc statutární orgán, který se nazývá Správná rada a skládá se z předsedy RP, místopředsedy RP, tajemníka TJ a ekonoma TJ.

Nové stanovy budou platné od data zápisu do tzv. spolkového rejstříku. Tímto datem se také mění, i když jen kosmeticky přesný název TJ. To však bude znamenat výměnu všech razítek, změnu hlavičkových papírů apod. Jednotlivé oddíly by měly změnu nahlásit svým sportovním svazům, případně dalším partnerům.

U sportovních svazů si prosím ověřte, zda bude nutné globálně vyměnit registrační průkazy.
26.12.2015 | admin | Přečteno: 1515x

Komentáře ke článku

Autor: admin | IP: 46.13.107.175 | Přidáno: 26.12.2015 19:45

Ještě je vhodné doplnit, že orgány dne nových stanov budou zvoleny na nejbližší valné hromadě TJ. Do té doby jsou v platnosti stávající orgány.